Menu

Informatycy na śląskim rynku pracy

0 Comments


Niegdyś województwo śląskie cieszyło się mianem miejsca, gdzie pracownicy branży IT byli najlepiej opłacani. Obecnie obserwujemy powolny koniec tego trendu, jednak nie da się ukryć, że rynek pracy województwa śląskiego wciąż jest oblegany przez specjalistów branży, liczących na nieco większe zarobki, niż te gwarantowane w innych częściach naszego kraju.

Graficy i informatycy

Śląsk to prawdziwe zagłębie firm zajmujących się branżą informatyczną. Coraz częściej rezygnują oni z wynajmowania dużych powierzchni biurowych, na rzecz zlecania pojedynczych zadań freelancerom z całej Polski. Wielu pracodawców korzysta również z formy rozliczeń za pośrednictwem portalu umożliwiającego wystawianie faktur osobom, które nie prowadzą swoich firm. Wówczas rozliczanie się, staje się o wiele prostsze, a opłaty za zatrudnianie pracownika ulegają znacznemu obniżeniu.

Obok informatyków i programistów, bardzo dużą grupę pracowników stanowią graficy, również coraz częściej wykonujący swoją pracę z domowego zacisza. Coraz popularniejszy staje się również zawód copywritera lub ghostwritera. Do wykonywania każdej z tych profesji, nie wystarczy ukończone szkolenie czy nawet studia. Tu raczej główną rolę odgrywają chęci do ustawicznego kształcenia oraz talent, który jest bardzo ważny w wykonywaniu każdego zawodu.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *