Menu

Najgorzej prosperujące branże w województwie śląskim

0 Comments


Rozwój województwa śląskiego postępuje znacznie wolniej niż ma to miejsce w pozostałych częściach naszego kraju. Niestety, wciąż brakuje pracowników, którzy byliby w stanie pozostać na dłużej w firmie, która zapewni im godne warunki do życia. Często młodzi ludzie wolą wyjechać poza granice naszego kraju w celach zarobkowych, by zarobić konkretne pieniądze w możliwie krótkim czasie. Taka postawa niestety działa dość krzywdząco na poszczególne sektory rynku pracy, które niestety niejako „obumierają” w danym miejscu.

Zaskakujące branże, gdzie masowo poszukuje się pracowników

Tak jak w całym kraju, tak i tutaj brakuje próbników mogących nieco zasilić sektor tych wysoko wykwalifikowanych osób, które polskiej gospodarce są bardzo potrzebne. Warto również mieć na uwadze, że takie branże jak górnictwo, czy sektor usługowy, niejako przestały się rozwijać w myśl zasadny, że każde województwo ma się w czymś specjalizować, w związku z czym nie inwestujemy w branże, które nie są wizytówką województwa.

Zbyt szybko w naszym kraju odchodzi się od branż, które niegdyś przynosiły dość duże zyski. Poza tym zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie potrzebował naprawić auto, zatankować je, by potem po niedługim czasie udać się do sklepu lub do fryzjera. Zdecydowanie województwu brakuje racjonalnego planowania i zachęcania ludzi do pracy w danych branżach. Kto wie, być może skusiłyby ich wysokie zarobki?

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *