title

Księgowa / Księgowy

Ogłoszenie numer: 4290099, z dnia 2021-02-22

COBRA EUROPE Sp. z o.o.

międzynarodowa firma produkcyjna poszukuje kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: śląskie / Piekary Śląskie

Opis stanowiska

  • Księgowanie transakcji związanych z bieżącą działalnością spółki (faktury sprzedaży, zakupu, wyciągi bankowe, itp.)
  • Uzgadnianie kont księgowych (w tym należności, zobowiązania, magazyny)
  • Kontrola rozrachunków z pracownikami- zaliczki, zwroty, rozliczanie i księgowanie delegacji pracowniczych
  • Przygotowywanie bieżących płatności i kontrola formalna przelewów
  • Aktywny udział w zamknięciach cyklicznych, tj. miesiąca, roku
  • Wykonywanie raportów i zestawień na potrzeby wewnętrzne (plany, prognozy) oraz sprawozdań dla instytucji zewnętrznych

Wymagania

  • Minimum 3 letnie doświadczenie w pracy w dziale księgowości/ finansów
  • Wykształcenie kierunkowe – rachunkowość/ ekonomia
  • Znajomość języka angielskiego
  • Dobra znajomość MS Excel
  • Umiejętności analityczne, dokładność, rzetelność
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy własnej
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego (VAT, CIT) oraz ustawy o rachunkowości
  • Znajomość programu COMARCH ERP XL będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia
  • Przyjazną atmosferę w pracy