title

Księgowy (nr copow.1110/04/21)

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/21/0816
OBOWIĄZKI:
- KONKURS NA STANOWISKO: KSIĘGOWY- OGŁOSZENIE O NABORZE NR COPOW.1110/04/21 - Dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Katowicach ul. Plebiscytowa 46a/3 40-041 Katowice poszukuje kandydatów na:STANOWISKO URZĘDNICZE: księgowy- Wymiar etatu 1,0- Zakres zadań na stanowisku: Osoba zatrudniona na wyżej wymienionym stanowisku będzie:1. samodzielnie księgowała faktury, wyciągi bankowe ( dochody i wydatki),2. sporządzała rozliczenia i sprawozdania z dotacji celowych,3. sporządzała sprawozdania RB i pozostałe z wykonania budżetu,4. sporządzała deklarację cząstkową VAT 7,5. sporządzała sprawozdania dla GUS i Urzędu Miasta z zakresu stan i ruchu środków trwałych w porozumieniu z pracownikiem komórki gospodarczej,6. księgowała alimenty oraz inne świadczenia należne wychowankom( depozyty wychowanków),7. sporządzała harmonogramy dochodów i wydatków8. uczestniczyła w procesie przygotowywania projektów planów dochodów i wydatków9. sporządzała wnioski i decyzje o zmianach budżetu w planach finansowych10. dodatkowym atutem będzie znajomość programów FK firmy Rekord Bielsko-Biała i Krakfin Kraków. - Informacja o warunkach pracy na proponowanym stanowisku Warunki pracy na proponowanym stanowisku obejmują między innymi: Praca w wymiarze 1,0 etatu, na samodzielnym stanowisku, wymagająca dyspozycyjności, znajomości przepisów związanych z funkcjonowaniem stanowiska, praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.- Miejsce wykonywania pracy Katowice, ul. Plebiscytowa 46a/3- Godziny pracy: 7:00-15:00.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, inne

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne konieczne do podjęcia pracy na proponowanym stanowisku:1) wykształceniea. wyższe (kierunkowe) pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym b. wykształcenie średnie (kierunkowe)3) posiadanie obywatelstwa polskiego;4) posiadanie pełni władzy rodzicielskiej (obecnie i w przeszłości);5) wypełnianie obowiązku alimentacyjnego, w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do osoby wynika z tytułu egzekucyjnego;6) niekaralność za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;7) posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;8) znajomość przepisów samorządowych oraz Ustawy o rachunkowości i Ustawy o finansach publicznych9 znajomość przepisów ustawy Kodeks Pracy;10) znajomość przepisów ustawy o ochronie danych osobowych;11) znajomość kodeksu postępowania administracyjnego;12) umiejętność księgowania list płac, dochodów i wydatków, sporządzania sprawozdań budżetowych13) znajomość klasyfikacji wydatków i dochodów budżetowych14) znajomość programów Excel, Word15) wiedza z zakresu rachunkowości budżetowej, finansów publicznych, przepisów podatkowych i przepisów płacowych,16) znajomość zasad gospodarki finansowej sektora jednostek finansów publicznych,Wymagania dodatkowe - pozostałe, pozwalające na optymalne wykonywanie zadań na danym stanowisku1. minimalny staż pracy na podobnym stanowiskua. w przypadku posiadania wykształcenia wyższego pięcioletni staż pracyb. w przypadku wykształcenia średniego ośmioletni staż pracy 2. umiejętność pracy w sytuacji stresowej i pod presją czasu;3. umiejętność dobrej organizacji swojej pracy;4. komunikatywność;5. umiejętność biegłej obsługi komputera i urządzeń biurowych;6. umiejętność samodzielnego wykonywania zadań7. systematyczność.

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 300 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach