title

Podinspektor w wydziale prawnym w urzędzie miasta katowice

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Miejsce pracy: Katowice
Numer: StPr/20/2464
OBOWIĄZKI:
- Więcej informacji na stronie:https://bip.katowice.eu/Ogloszenia/OfertyPracy/ogloszenie.aspx?idr=1891&menu=729- Ogłoszenie Nr OZ/84/2020 Prezydent Miasta Katowice ul. Młyńska 4 Urząd Miasta Katowiceposzukuje kandydata na wolne stanowisko urzędnicze - podinspektor - w Wydziale Prawnym.Osoba zatrudniona na wyżej wymienionym stanowisku będzie:- współdziałała z radcami prawnymi w zakresie: opracowywania projektów pozwów i pism procesowych, sporządzania wyciągów z akt sądowych oraz zbierania materiałów formalno-prawnych do opinii dotyczących działań organów miasta Katowice i Urzędu Miasta Katowice,- przygotowywała materiały pomocnicze dla radców prawnych do opracowania skomplikowanych pozwów, opinii i umów,- prowadziła repertorium spraw sądowych,- opracowywała projekty informacji o zmianach w obowiązujących przepisach prawnych,- dotyczących zakresu działania samorządu terytorialnego..Warunki pracy na danym stanowisku: - pełny wymiar czasu pracy,- miejsce pracy - Katowice, ul. Rynek 13 /budynek wyposażony w windę - do pokonania kilka schodów na parterze/,- praca przy komputerze, pod presją czasu, wymagająca współpracy z komórkami organizacyjnymi Urzędu, zlokalizowanymi w różnych budynkach oraz bezpośredniego i telefonicznego kontaktu ze stronami oraz pracownikami Urzędu i innych instytucji.- na ofertę mogą aplikować również osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.Naszym pracownikom oferujemy:- stabilne zatrudnienie,- kwartalne uznaniowe premie motywacyjne,- dodatkowe wynagrodzenie roczne - tzw. trzynastka,- nagrody jubileuszowe,- ruchomy czas pracy,- lokalizację z dogodnymi połączeniami komunikacji publicznej,- dofinansowanie wypoczynku, biletów do kina oraz teatru,- możliwość uczestnictwa w Pracowniczej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej, pozwalającej na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych na nieprzewidziane lub zaplanowane wydatki, sfinansowanie inwestycji lub zmian,- możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie,- możliwość nabycia legitymacji uprawniającej do ulgi na przejazdy Kolejami Śląskimi,- możliwość uczestnictwa w realizacji zaawansowanych projektów,- rozwój umiejętności poprzez udział w szkoleniach i kursach.Praca: poniedziałku - środy w godz.: 7:30-15:30, w czwartek: 7:30-17:00, w piątek: 7:30-14:00.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne, kierunek: prawo lub administracja

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne:- wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku lub specjalności: prawo lub administracja,- obywatelstwo polskie,- posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych,- niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,- zgoda na przetwarzanie danych osobowych, zawartych w złożonej ofercie, których obowiązek podania nie wynika z przepisów prawa,- dobra znajomość przepisów: ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o samorządzie powiatowym, ustawy o gospodarce nieruchomościami - w zakresie gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa, ustawy Kodeks cywilny, ustawy Kodeks postępowania cywilnego, ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, ustawy o komornikach sądowych, ustawy o kosztach komorniczych, ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, ustawy o dostępie do informacji publicznej,- biegła umiejętność obsługi komputera, środowiska MS Windows, programów pakietu MS Office oraz Open Office, a także systemów informacji prawnej np. Lex i Legalis.Wymagania dodatkowe:- znajomość funkcjonowania struktur urzędu gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy,- umiejętność sprawnej organizacji pracy,- umiejętność pracy w zespole,- systematyczność, rzetelność, odpowiedzialność, komunikatywność.

Miejsce pracy:

Katowice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach