Specjalista w dziale Księgi Głównej w Europejskim Centrum Usług Wspólnych

Work at the forefront of automotive innovation with ZF, one of the world’s leading automotive suppliers.

Miejsce pracy; Częstochowa

Obowiązki:

  • Przygotowanie i księgowanie dokumentów księgi głównej;
  • Realizacja płatności do dostawców oraz wewnątrz grupy;
  • Rozliczanie i uzgadnianie kont księgowych, przygotowywanie raportów oraz analiz;
  • Przygotowywanie analiz przepływów finansowych oraz prognoz płatności;
  • Rozliczanie i uzgadnianie kont bankowych;
  • Ustalanie sald z jednostkami powiązanymi;
  • Wykonywanie czynności związanych z okresowym zamknięciem ksiąg (raportowanie wewnętrzne);
  • Wspieranie realizacji projektów;
  • Przygotowywanie danych do deklaracji VAT;
  • Praca w systemie SAP.

Wymagania:

  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację – warunek konieczny (znajomość innych języków mile widziana);
  • Wykształcenia wyższe, preferowane kierunki ekonomiczne, finanse, rachunkowość itp.;
  • Doświadczenie w obszarze księgowości;
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym MS Excel; mile widziana znajomość systemu SAP;
  • Umiejętności analityczne, komunikacyjne i gotowość pracy w globalnej organizacji.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na umowę o pracę (Praca zdalna 100% w okresie pandemii, później system hybrydowy 50%/50%);
  • Prywatną opiekę medyczną;
  • Pakiet MY BENEFIT – możliwość korzystania z karty sportowej, biletów do kina, teatru, zniżek na towary i usługi;
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w międzynarodowym środowisku;
  • Możliwość pracy z wykorzystaniem nowych technologii
  • Przeszkolenie i wsparcie na stanowisku pracy;
  • Koleżeńską atmosferę pracy i kulturę wzajemnego wsparcia.