Menu

Trendy na śląskim rynku pracy w 2019 roku

0 Comments


Województwo śląskie jest jednym z miejsc, w którym najwyraźniej możemy zaobserwować dynamikę zmian rozwojowych. To wspaniałe, że istnieje miejsce, gdzie wciąż powstają nie tylko nowe zakłady pracy zatrudniające setki osób, ale również rozwijają się branże, gdzie mogą znaleźć zatrudnienie wysoko wykwalifikowani pracownicy. To tym bardziej motywuje młode osoby, do nauki na kierunkach związanych z wysokim wykwalifikowaniem lub odejściem od konieczności podejmowania studiów wyższych, na rzecz rzetelnego wykształcenia zawodowego.

Praca w śląskim w 2019 roku

Nie sposób nie wspomnieć w trendach na 2019 rok o pracy zdalnej. Województwo śląskie jest jednym z regionów Polski, które ma największy odsetek osób pracujących w systemie home – office. O dziwo, nie wpływa to negatywnie na jakość projektów, ani nie powoduje rażących opóźnień w ich realizacji. Z pewnością wiele agencji reklamowych, w 2019 roku zrezygnuje z zatrudniania pracowników w biurowcach, na rzecz pracy w zaciszu ich własnych domów.

Kolejnym trendem mogącym zdaniem specjalistów poprawić sytuację w województwie, jest zwiększenie ilości przedsiębiorstw z kapitałem ulokowanym w Polsce. Przyczynia się to bezpośrednio do wzrostu gospodarczego, jak również do możliwości zatrudniania w pierwszej kolejności bardzo dobrych fachowców z naszego kraju. Coraz korzystniejsze warunki finansowe oferowane specjalistom, z pewnością zachęcą kolejne osoby do pozostania w miejscu zamieszkania.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *