title

Podwyżki dla pracowników w województwie śląskim w 2020 roku

 
03 mar 2020, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
pieniądze

Jednym z najważniejszych trendów na 2020 rok na rynku pracy województwa śląskiego jest ten, wedle którego niemal co drugi pracownik ma otrzymać znaczącą podwyżkę. Jak będzie naprawdę? To ciężko stwierdzić, jednak jedno jest pewne: rynek pracy zdecydowanie lepiej funkcjonuje, choćby względem lat ubiegłych.

Co dobrego dzieje się na rynku pracy województwa śląskiego?

Skąd nagle chęć dawania pracownikom podwyżek? Wiele firm twierdzi, że zacznie poszukiwać oszczędności bardziej intensywnie w takich obszarach, jak np., ograniczenie wydatków na wigilie pracownicze, które jak się okazało, pochłaniały dość spore fundusze. Od teraz ma to nie stanowić problemu.

Kolejnym obszarem wydatków mają być wyjazdy pracownicze. Jest to logiczny obszar do znajdowania zasobów finansowych, ponieważ wyjazdy integracyjne również pochłaniają znaczną część budżetu. Przypuszczalnie, pracownicy chętniej odczują premię w swoich portfelach niż w ramach kosztownego wyjazdu.

Potwierdzają to liczne ankiety, przeprowadzane w firmach, na temat preferencji co do premii. Nadal oprócz pakietów Multisport, ludzie wolą dostawać „pieniądze do ręki”. Dobrze, że pracodawcy w końcu zdecydowali się pójść w tę stronę.

  • Avatar for Tomek
    Tomek

    przez koronawirusa, to zarobki niestety ale spadły

    Odpowiedz

Dodaj komentarz