title

Sytuacja na rynku pracy w Bielsku-Białej

 
16 maj 2017, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca bielsko

sytuacja na rynku pracy w Bielsku BiałejRynek pracy w Bielsku należy do jednego z najlepszych w całym województwie śląskim. Bielsko-Biała jest jednym z głównych ośrodków gospodarczych w południowej Polsce, nazywane „śląskim Manchesterem”, albo inaczej „miastem 100 przemysłów”.

W marcu tego roku, stopa bezrobocia w Bielsku wynosiła jedynie 3 procent. Na tle województwa to bardzo mało, tak dobrego wyniku nie było od ponad dwudziestu lat. Wśród wszystkich bezrobotnych, ponad połowę stanowią kobiety. Większość zarejestrowanych, to osoby powracające do rejestracji wielokrotnie i pozostające na bezrobociu długotrwale. Wśród nowo zarejestrowanych, ponad 7 procent osób jeszcze nigdzie nie pracowało. Pracodawcy mają coraz większe problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy.

Duże tempo rozwoju gospodarczego miasta sprawia, że na rynku pojawiają się liczne oferty pracy praktycznie ze wszystkich dziedzin gospodarki. Zarówno z sektora przemysłu, handlu i usług, jak również z sektora rolniczego. Pracodawcy poszukują pracowników z różnym poziomem wykształcenia. Brakuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów, ale również pracowników fizycznych. Wśród ogłoszeń pracy dominują oferty dotyczące stanowisk związanych ze sprzedażą i obsługą klienta oraz z usługami dla ludności. Pilnie poszukiwani są także specjaliści z branży informatycznej i budowlanej, a także niższy i wyższy personel medyczny.

 • Avatar for Monika
  Monika

  Pomimo tak wielu ofert pracy bielszczanie i tak narzekają. Wolą wyjechać do innych miast, np. do Warszawy i tam robić karierę.

  Odpowiedz
  • Avatar for Rafi
   Rafi

   To zależy którzy 😉 Ja i moi znajomi nadal mieszkami w Bielsku i nie narzekamy 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz