title

Trendy w zatrudnianiu pracowników w województwie śląskim

 
03 kwi 2020, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
trendy w zatrudnianiu

Paradoksalnie, dyplom ukończenia wyższych studiów przestaje być w absolutnym top of the top, jeśli chodzi o znajdowanie satysfakcjonującego zatrudnienia. Obecnie panuje trend zatrudniania osób z wykształceniem zawodowym. Wracamy do dawnego systemu, kiedy to do wykonywania specjalistycznych prac, nie potrzeba było zatrudniania absolwentów wyższych uczelni.

Udany powrót do przeszłości

To wcale nie relikt minionej epoki – praca w śląskim od zawsze skupiała się na pracownikach związanych z konkretną grupą zawodową. Nie dopuszczano do końca możliwości, że można by zastąpić ich rangę kimkolwiek innym. Stąd właśnie przeświadczenie wielu osób o tym, że warto postarać się o wykształcenie stricte zawodowe. A to dlatego, żeby znaleźć zatrudnienie zawsze, niezależnie od aktualnych trendów panujących w korporacjach.

Powoli od nowa oswajamy się z przekonaniem, że praca fizyczna również jest potrzebna, a jej ewentualne specjalizowanie się w określonych kierunkach może przynieść olbrzymie korzyści dla gospodarki. Dzięki pracownikom mogącym wykonywać prace wiążące się z wykańczaniem wnętrz lub brukowaniem, nie tylko poprawia się infrastruktura, ale także spada bezrobocie, na skutek zmniejszenia liczby niepracujących absolwentów uczelni wyższych.

 • Avatar for Roman
  Roman

  Dobrze napisane. Niech ludzie docenią pracę fizyczną

  Odpowiedz
  • Avatar for Marta
   Marta

   Dziękuję i zapraszam do lektury

   Odpowiedz

Dodaj komentarz