title

Aktywizacja bezrobotnych w województwie śląskim

 
09 kwi 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
aktywizacja zawodowa

Tylko w lutym tego roku, do urzędów pracy województwa śląskiego, zostało zgłoszonych 16 506 informacji o wakatach, a także miejscach aktywizacji zawodowej, z czego 14 286 stanowiły propozycje zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej. W rejestrach powiatowych znajdowało się blisko do 3000 osób, które znajdowały się w okresie 12 miesięcy od dnia ukończenia nauki.

Szanse dla młodych na rynku pracy

Rejestrując się w którymś ze śląskich urzędów pracy, bezrobotni mają szansę na skorzystanie z którejś z form pomocy, a należą do nich : krajowe pośrednictwo pracy, pośrednictwo pracy z obszaru UE i EOG., poradnictwo zawodowe i informację zawodową, a także różnego rodzaju szkolenia, prace interwencyjne oraz prace społecznie użyteczne.

Jak widać, ilość form zatrudnienia itp. wciąż utrzymuje się na dość wysokim poziomie, co może mieć również pozytywny wpływ na ogólna ocenę przez osoby, które z wymienionych form skorzystały. To również przyczynia się do utrzymania dość niskich wskaźników bezrobocia w województwie śląskim, które w sposób szczególny dba o aktywizację bezrobotnych.

Dodaj komentarz