title

Bezrobocie rejestrowane w województwie śląskim

 
20 lut 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
bezrobocie rejestrowane w województwie śląskim

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie śląskim, wynosi 5,5%. Jest to o ok. 1% mniej niż wynik dla całego kraju. W niektórych miejscach jednak bezrobocie jest dość dotkliwym problemem dla lokalnej społeczności.

Regiony z najwyższą stopą bezrobocia rejestrowanego w województwie śląskim

Jednym z powiatów, gdzie stopa bezrobocia jest dość wysoka, jest powiat rybnicki. Tam stopa bezrobocia wynosi 7,4%. Jest to i tak dobry wynik ponieważ rok wcześniej, ten parametr dla rynku pracy wynosił tam nieco ponad 9%. W Piekarach Śląskich i Świętochłowicach, procentowa wysokość bezrobocia rejestrowanego wynosi ono blisko 8%. W Sosnowcu i powiecie częstochowskim, współczynnik ten wynosi blisko 9%. Natomiast najwyższe bezrobocie notuje się w powiecie zawierciańskim i Bytomiu – w tych miejscach wynosi ono blisko 11%.

Niekorzystna sytuacja wyżej wymienionych miejsc może wynikać z dużej ilości likwidowanych zakładów pracy. Osoby, które przepracowały tam większą część swojego życia, mogą mieć potem uzasadnione trudności w ponownym wejściu na rynek pracy. Czasem sytuacja wymaga od takich osób przekwalifikowania, na co niektórzy niechętnie się zgadzają, co z kolei jest jednym z czynników wyżej przedstawionej sytuacji na rynku pracy województwa śląskiego.

Dodaj komentarz