title

Branże dominujące w gospodarce lat 90’ w województwie śląskim

 
28 sie 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
przemysł

Rynek pracy województwa śląskiego przeszedł niemałą ewolucję, aby obecnie prezentować zadowalający poziom. Zarówno początkowy rozkwit, jak i krach niektórych przedsiębiorstw pokazały, jak błędy osób rządzących mogą zaszkodzić lokalnej gospodarce oraz ile czasu i kapitału ludzkiego potrzeba, aby odnowić potencjał danego miejsca.

Śląskie przemysłem stoi

Obecne zagłębie technologiczno – informatyczne, niegdyś słynęło z wysoce rozwiniętego przemysłu górniczo – hutniczego. W latach 90-tych były to główne gałęzie tamtejszej gospodarki. Wytwory tamtejszego rynku były masowo eksportowane, między innymi za naszą wschodnią granicę. W późniejszych latach proces  ten został nieco zahamowany – w późniejszych latach było to jedną z przyczyn upadku wielu kopalni i hut.

Obecnie gospodarka województwa śląskiego słynie z dużego zapotrzebowania na informatyków i grafików. Zarobki przyciągają tam mnóstwo ludzi z całego kraju, z których duża część wykonuje swoją pracę zdalnie, co jest coraz bardziej powszechnym sposobem pozyskiwania utalentowanych pracowników z całego kraju.

Dodaj komentarz