title

Bytom

 
18 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Bytom, pod względem poziomu bezrobocia znajduje się na 3 miejscu wśród regionów województwa śląskiego, charakteryzujących się najwyższym odsetkiem osób bezrobotnych. W mieście Bytomiu na 100 aktywnych ekonomicznie osób przypada aż 20,7% osób bezrobotnych (dane z końca stycznia 2013 r.). Ponad 55% wszystkich osób bezrobotnych stanowią kobiety.

Bytom jest miastem na prawach powiatu, położonym w centralnej części Wyżyny Śląskiej oraz jednym z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje on powierzchnię 65 km2, a jego populacja liczy 175 tysięcy osób, co stawia miasto na 6 miejscu wśród najludniejszych miast województwa śląskiego.

Najwięcej ofert pracy w Bytomiu Praca Bytom, pojawiających się w lokalnym urzędzie pracy dotyczy zawodów takich jak: robotnik gospodarczy, technik prac biurowych, sprzątaczka biurowa, sprzedawca, pracownik ochrony fizycznej czy robotnik budowlany. Dane te pozwalają wysnuć wniosek, że głównymi filarami bytomskiej gospodarki są obecnie handel i usługi. Przemysł ciężki, niegdyś reprezentowany przez 11 kopalń i 2 huty żelaza, stracił na znaczeniu a jego pozostałością jest jedna działająca w mieście kopalnia Bobrek-Centrum.

Największy problem ze znalezieniem zatrudnienia w Bytomiu mają technicy informatycy, średni personel nauk fizycznych, chemicznych i technicznych, specjaliści z dziedziny prawa i dziedzin społecznych, a także rolnicy, pracownicy branży hotelarskiej i robotnicy w przetwórstwie spożywczym.

Dodaj komentarz