title

Chorzów

 
18 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Miasto Chorzów jest jednym z 19 miast na prawach powiatu w województwie śląskim. Osoby poszukujące pracy w tym mieście powinny skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy, przejrzeć oferty publikowane w lokalnej prasie oraz ogłoszenia dostępne na Praca Chorzów. Mimo, że stopa bezrobocia w Chorzowie jest wyższa niż średnia w województwie śląskim, na tle innych miast Polski Chorzów wypada dość dobrze, a chorzowski rynek pracy wydaje się być chłonny. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w styczniu 2013r. stopa bezrobocia w Chorzowie wynosiła 13,1%, czyli o 1,2% więcej niż w województwie śląskim, lecz o 1,1% mniej niż w całej Polsce. Wśród zarejestrowanych bezrobotnych kobiety stanowiły ponad 50%.

Pod względem geograficznym, Chorzów położony jest w środkowej części województwa śląskiego, zaledwie 6 km od centrum Katowic w kierunku północno-zachodnim. Powierzchnia miasta wynosi 33 km2, a jego populacja to 111 tysięcy osób.

Korzystne położenie miasta w stosunku do stolicy województwa śląskiego, Katowic, sprawia, że poziom rozwoju gospodarczego Chorzowa jest bardzo wysoki, a osoby, którym nie udaje się znaleźć zatrudnienia na terenie miasta mogą spróbować podjąć pracę w jednej z katowickich firm. Największymi zakładami pracy w mieście są m.in. zakłady przemysłowe, do których należą Chorzowskie Zakłady Azotowe, Elektrociepłownia ELCHO Chorzów, Alstom Konstal i Zakłady Chemiczne Hajduki. Sektor handlowy reprezentowany jest przed kilka sklepów dużych sieci handlowych (hipermarket Carrefour, Media Markt, supermarkety Kaufland, Tesco, E.Leclerc oraz market budowlany Castorama).

Dodaj komentarz