title

Co dalej z kopalniami?

 
06 cze 2019, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
kopalnia

Komisja Europejska od dawna planowała wszcząć działania, mające na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W tym celu ma dojść do zamykania kopalni oraz poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Wiele państw już je znalazło, przez co na ich terenach działa zaledwie kilka kopalni. Co to oznacza dla naszych województw – śląskiego i małopolskiego?

Kłopotliwa deklaracja Niemiec

Niemcy, podobnie jak Polska, również utrzymują się częściowo z wydobycia węgla oraz innych surowców. Po ostatniej deklaracji kanclerz Niemiec, Polacy są w niemałym kłopocie, ponieważ mieli sojusznika właśnie za swoją zachodnią granicą. Tymczasem Niemcy po zmianie decyzji w sprawie prowadzenia polityki związanej z produkcją energii, przystępują do programu, w którym do 2025 roku ma zostać poważnie ograniczona liczba kopalni.

W Polsce stopniowo zamyka się słabiej prosperujące kopalnie oraz te, które wymagają drastycznej modernizacji. Co jednak będzie z osobami, które tam pracują? Nikt nie potrafi precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Górnicy mają trudny orzech do zgryzienia, zwłaszcza Ci, którzy zbliżają się do wieku emerytalnego.

TAGI >

Dodaj komentarz