title

Dąbrowa Górnicza

 
15 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Dąbrowa Górnicza jest jednym z 19 miast na prawach powiatu województwa śląskiego, położonym na Wyżynie Śląskiej, nad Czarną Przemszą i Białą Przemszą oraz leżącym na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Zagłębiu Dąbrowskim. Dąbrowa Górnicza  jest największe powierzchniowo miastem województwa, zajmującym 188 km2. Jest ona również największym ośrodkiem przemysłowym na Śląsku.

Na terenie Dąbrowy Górniczej mieści się największa w Polsce Huta Stali: ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza oraz Koksownia Przyjaźń. Zakłady te są miejscem zatrudnienia dla dużej części mieszkańców miasta. Co więcej, Dąbrowa Górnicza stanowi podstrefę Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będącą miejscem realizacji wielu inwestycji zarówno polskich i zagranicznych. W mieście rozwija się też sektor usług i handlu, zarówno detalicznego, jak i hurtowego.

Wydawać by się mogło, że tak duży ośrodek przemysłowy jak Dąbrowa Górnicza charakteryzuje się najniższym bezrobociem w regionie. Sytuacja przedstawia się nieco inaczej, ponieważ stopa bezrobocia w mieście jest wyższa od średniej stopy w województwie i wynosi 13,4%. Oferty pracy dla osób poszukujących pracy dostępne są na Praca Dąbrowa Górnicza, w urzędzie pracy i w lokalnej prasie.

Dodaj komentarz