title

Gdzie pracują emerytowani górnicy?

 
19 sie 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca dla byłych górników

Kariera górnika zwykle nie jest zbyt długa. Może ona być zakończona z powodów choroby, ale również wcześniejszego przejścia na emeryturę i chęci podjęcia nieco spokojniejszego zatrudnienia lub wręcz odwrotnie – motywem przewodnim może być praca związana z częstymi zmianami pobytu.

Przyzwyczajenia przydatne na nowym stanowisku

Wiele firm chętnie zatrudnia emerytowanych górników, ponieważ zwykle są to najbardziej solidni i punktualni pracownicy. Wieloletnia praca w kopalni uczy systematyczności, uważności i współpracy. Punktualność również jest w cenie. Jak wiadomo, wszystko co zostało do tej pory wymienione, to cechy pożądane na rynku pracy, niezależnie od branży.

Gdzie więc pracują emerytowani górnicy? Ci, którzy chcą poznawać świat, decydują się na pracę kierowcy. Często podróżując mniejszymi ciężarówkami, mogą zwiedzać bez przeszkód europejskie miasta. Inni z kolei decydują się na pracę w zakładach produkcyjnych. Duża grupa zajmuje się pracą w ochronie lub decyduje się na założenie własnego biznesu. Każde z tych zajęć stanowi interesująca alternatywę, aby dorobić do emerytury lub kontynuować karierę zawodową.

Dodaj komentarz