title

Główne filary gospodarcze województwa śląskiego

 
09 maj 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
gospodarka

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, kiedy wspominamy województwo śląskie, to zapewne kopalnie i huty. Jednak one już od dawna nie stanowią jedynych filarów gospodarczych tamtego rejonu. Zdecydowanie zostały wyparte przez informatykę oraz wiele innych dziedzin, które z czasem staną się wyznacznikami sukcesu gospodarczego województwa.

Graficy i informatycy

Na południu kraju obserwuje się stały deficyt informatyków oraz pozostałych pracowników, którzy mogliby zasilić branżę IT. W tych zawodach kształci się wciąż za mało osób, tymczasem nie każdy kierunek na informatyce czy programowaniu nie wydaje się być niewykonalny do nauczenia oraz wyjątkowo trudny. Wbrew pozorom np. programowanie jest stosunkowo proste i dobrze się składa, bo programiści bardzo pomagają regionowi w rozwoju.

Obecnie województwa na południu kraju to przede wszystkim kolebka umysłów ścisłych, zasilających czołówkę polskich firm informatycznych. To właśnie branża IT powoli wypiera tradycyjny przemysł kopalniany i zastępuje go nowoczesnymi technologiami. To samo tyczy się przemysłu hutniczego. Niedługo będzie to miejsce najlepiej płatnej pracy dla osób zajmujących się programowaniem oraz szeroko pojętą informatyką.

Dodaj komentarz