title

Jak napisać ogłoszenie o poszukiwaniu pracy?

 
31 paź 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
szukanie pracy

Ogłoszenia o poszukiwaniu pracownika są znacznie częściej spotykane niż te od osób, które chcą tę pracę znaleźć. Może to wynikać z pewnej dozy nieśmiałości lub nieznajomości zasad prezentowania swoich umiejętności oraz niechęć wobec autoreklamy. Negatywne konotacje ma również sam fakt wychodzenia z inicjatywą oferowania swoich umiejętności. Bywa, że ludzie postrzegają to w ten sposób – jestem łatwym łupem  dla nieuczciwego pracodawcy, który z pewnością będzie mnie wyzyskiwał.

Cechy dobrego ogłoszenia o poszukiwaniu pracy

Na przykładzie ogłoszeń znalezionych na portalach o poszukiwaniu pracy w województwie śląskim, możemy stwierdzić, że cech dobrego ogłoszenia o poszukiwaniu pracy jest co najmniej kilka. Wszystko zależy od rynku, na jakim chcemy niejako „sprzedać” swoje umiejętności. Im większe bezrobocie w danym regionie, tym bardziej powinniśmy się postarać.

Starajmy się podkreślać takie cechy jak dyspozycyjność, umiejętność szybkiego uczenia się nowych rzeczy oraz wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne. To ważne cechy, które tak naprawdę wydają się być uniwersalne na rynku pracy. Zwracajmy uwagę również na nasze niestandardowe atuty – przebyte szkolenia, zdobyte nagrody lub nasze zainteresowania, które również często przykuwają uwagę pracodawców.

Dodaj komentarz