title

Jak przygotować dobre CV

 
29 paź 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
CV

Biorąc pod uwagę ilość konkurentów na rynku pracy, trzeba dobrze przygotować dokumenty rekrutacyjne, aby stać się atrakcyjnym dla potencjalnego pracodawcy. Rekruterzy zajmujący się ofertami pracy w województwie śląskim, twierdzą, że największym zainteresowaniem cieszą się obecnie stanowiska związane z branżą informatyczną. Niestety, osoby wysyłające aplikacje często popełniają błędy, które mogą wiązać się z długotrwałym brakiem zatrudnienia.

Cechy dobrego CV

W dobrym CV znajdują się informacje o naszym wykształceniu i doświadczeniu. Staramy się również zawrzeć tam cechy, które są naszymi atutami, mogącymi być przydatnymi w pracy na danym stanowisku. Nie omijamy szkoleń, których uczestnikami byliśmy. W skrócie – CV jest krótką formą, przedstawiającą nasze argumenty za uzyskaniem stanowiska, na które aplikujemy.

Tworzenie CV jest obecnie znacznie prostsze niż jeszcze kilka lat temu. Mamy wiele kreatorów, spośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Często znajdujemy wzory, które odpowiadają konkretnemu stanowisku, co stanowi kolejne ułatwienie dla osób, które zupełnie nie wiedzą od czego zacząć tworzenie swojego CV.

Dodaj komentarz