title

Katowice

 
18 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Katowice to największy i najważniejszy ośrodek miejski Górnego Śląska, będący siedzibą władz województwa śląskiego. Katowice stanowią  miasto centralne Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i konurbacji katowickiej. Z liczbą mieszkańców wynoszącą blisko 308 tysięcy osób i zajmowaną powierzchnią 165 km2, Katowice są  10. miastem w kraju pod względem liczby ludności i 11. pod względem powierzchni.

Jak można się spodziewać, ze względu na swoją ważną funkcję w województwie, Katowice charakteryzują się najniższym odsetkiem osób bezrobotnych w regionie. W styczniu 2013 r. procentowy udział osób bezrobotnych w mieście wynosił zaledwie 5,5%, co stawia je na 3 miejscu wśród miast Polski z najniższa stopą bezrobocia (zaraz za Poznaniem – 4,5% i Warszawą – 4,6%).

Oferty pracy dotyczące zatrudnienia w Katowicach Praca Katowice, związane są ze wszystkimi dziedzinami gospodarki. W mieście rozwija się branża usługowa, handlowa i przemysłowa, a także kultura, oświata i turystyka. Głównym działem katowickiej gospodarki od kilku lat jest jednak sektor usług.  Z ponad 150 tysięcy zatrudnionych w Katowicach osób, ponad 73% stanowią osoby pracujące właśnie w tym sektorze.

Na zatrudnienie w stolicy województwa śląskiego mogą liczyć przedstawiciele wszystkich branż, od budownictwa i utrzymywania czystości, przez informatykę i telekomunikację, aż po usługi medyczne i prawnicze. Miejsc pracy nie zabraknie też dla pracowników służb publicznych czy oświaty.

Dodaj komentarz