title

Kobieta górnik i inne interesujące zawody dla Pań

 
27 cze 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w kopalni

Województwo śląskie to zagłębie węglowe i metalurgiczne. Wiele osób wyjeżdża tam również w poszukiwaniu pracy w branży IT, która również oferuje tam również bardzo wysokie zarobki, nieco różniące się od innych miejsc w kraju. Kobiety na tamtejszym rynku pracy nie boją się podejmować wyzwań zawodowych związanych z podejmowaniem pracy w zawodach niegdyś zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla mężczyzn.

Kobiety w górnictwie i branży IT

Panie coraz częściej decydują się na pracę w kopalniach. Zwykle podejmują one zatrudnienie, będąc absolwentkami szkół górniczych. To bardzo odpowiedzialne i dość kontrowersyjne zajęcie, które nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem rodzin i znajomych kobiet. Obecnie jednak coraz więcej osób znacznie przychylniej patrzy na kobiety z wykształceniem technicznym, które coraz chętniej wykonują męskie zawody z dużym powodzeniem.

Również branża konstruktorska i IT spotyka się coraz częściej z paniami, które bardzo dobrze radzą sobie na typowo męskich stanowiskach. Cenią je za dobrą organizację pracy oraz wielozadaniowość. Kobiety również znacznie bardziej wierzą w siebie niż dawniej. Przez to częściej awansują i sprawdzają się dobrze również na kierowniczych stanowiskach.

Dodaj komentarz