title

Kobiety podbijają śląski rynek pracy

 
10 sie 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
kobiety na rynku pracy

Jeśli wydaje się Państwu, że kobiety na śląsku głównie zajmują się domem, podczas gdy panowie pracują w kopalniach, jesteście w błędzie. Panie nie tylko coraz częściej pracują w kopalniach i innych zakładach produkcyjnych ( i to na bardzo wysokich stanowiskach), ale również chętniej niż w latach ubiegłych zakładają swoje działalności.

Pani grafik i pani informatyk

Branże techniczne i informatyczne już dawno stoją otworem przed paniami, które chętnie wykonują te kreatywne zawody. Związane są one zwykle z dużą dozą kreatywności, a jak wiadomo, większość pań właśnie to uznaje za jedną ze swoich głównych zalet. Poza tym branża szkoleniowa i edukacyjna wciąż notuje zatrudnianie większej ilości pań niż panów. Tak też jest w województwie śląskim.

Kobiety coraz odważniej okupują rynek pracy,  tworząc go jednocześnie nieco bardziej przyjaznym dla kobiet. Często w firmie prowadzonej przez kobietę, większość pracowników stanowią właśnie panie. Tworzą one dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, często odnosząc międzynarodowe sukcesy. Być może doprowadzi to do jeszcze pełniejszego otwarcia się ogólnopolskiego rynku pracy na panie.

Dodaj komentarz