title

Mikołów

 
15 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Mikołów jest miastem powiatowym, siedzibą powiatu mikołowskiego, położonym  w centralnej części województwa,  zaledwie 13 km od centrum Katowic w kierunku południowo-zachodnim. Korzystne położenie względem stolicy województwa sprawia, że poziom bezrobocia w mieście jest niski, a wiele ofert pracy w Mikołowie Praca Mikołów dotyczy stanowisk związanych z katowickimi zakładami pracy. Miasto należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego , do konurbacji górnośląskiej, zajmuje powierzchnię 79 km2 i zamieszkałe jest przez 39 tysięcy osób.

Sytuację na mikołowskim rynku pracy można zaliczyć do najlepszych w województwie, o czym świadczy stopa bezrobocia kształtująca się na poziomie 8,7%. Średnie miesięczne wynagrodzenie w mieście wynosi około 2900 zł brutto.

Na terenie Mikołowa istnieje ponad 4000 podmiotów gospodarczych, reprezentujące różne branże gospodarki. W mieście najintensywniej rozwijają się usługi, handel i przemysł. Do głównych zakładów pracy w regionie należy m.in. MiFaMa (Mikołowska Fabryka maszyn), FPM (Fabryka Maszyn Paleniskowych) i Wiromet. Ponadto, w Mikołowie mieści się jedyna w Polsce i jedna z dwóch w Europie Kopalnia Doświadczalna „Barbara”. Osoby, które nie mogą znaleźć pracy w mieście często decydują się na emigrację zawodową do Katowic.

Dodaj komentarz