title

Mysłowice

 
18 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Znalezienie pracy w Mysłowicach (Praca Mysłowice), ze względu na korzystne położenie geograficzne miasta i rozwijające się tam gałęzie przemysłu nie jest bardzo trudne. Miasto położone jest nad rzeką Przemszą, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, w odległości 13 km od centrum Katowic w kierunku południowo-wschodnim. Mysłowice stanowią jeden z centralnych ośrodków konurbacji górnośląskiej, są miastem na prawach powiatu, zajmują powierzchnię 65,7km2 i są miejscem zamieszkania dla 75 tysięcy osób.

O dobrej sytuacji w strukturze zatrudnienia w Mysłowicach świadczy niski poziom bezrobocia w mieście. Badania przeprowadzone na początki 2013r. wykazały, że stopa bezrobocia w tym regionie wynosi 10,5% czyli o 1,4% mniej niż w całym województwie śląskim.

Gospodarka Mysłowic od dziesięcioleci nastawiona była na zakres działań związanych z przemysłem węglowym, którego restrukturyzacja i malejące znaczenie sprawiło, że miasto z ośrodka przemysłu ciężkiego przekształca się stopniowo w ośrodek handlowy i usługowy. W mieście swą działalność prowadzi obecnie ponad 6 tysięcy podmiotów gospodarczych, z których zaledwie niewielki odsetek stanowią duże zakłady pracy. Na zatrudnienie w rejonie Mysłowic mogą liczyć przedstawiciele branży budowlanej, sprzątaczki, technicy biurowi i osoby z branży samochodowej.

Dodaj komentarz