title

Myszków

 
15 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Powiat myszkowski jest drugim powiatem województwa śląskiego z najwyższą stopą bezrobocia w regionie. W styczniu 2013r. wynosiła ona 21,5% i była tylko o 0,1% mniejsza niż w powiecie o najwyższym odsetku osób bezrobotnych – powiecie częstochowskim. Wśród bezrobotnych przeważają mężczyźni, a w strukturze wiekowej osób bezrobotnych w najgorszej sytuacji są osoby między 25 a 35 rokiem życia oraz osoby, które ukończyły 50 rok życia.

Myszków położony jest w północno-wschodniej części województwa śląskiego, zajmuje powierzchnię 74 km2, a jego populacja wynosi 33 tysiące osób. Co ciekawe, przez Myszków przebiega jedna z najstarszych linii kolejowych w Polsce łącząca Warszawę z Katowicami.

Gospodarka Myszkowa przez ostatnie kilkadziesiąt lat opierała się na przemyśle metalurgicznym, metalowym, papierniczym, bawełnianym i obuwniczym, jednak w wyniku zmian restrukturyzacyjnych oraz silnej konkurencyjności na polskim rynku, myszkowski przemysł zaczął podupadać, co przyczyniło się do rosnącej stopy bezrobocia. Obecnie w mieście dominuje przemysł spożywczy, szewski, elektroniczny i maszynowy. Najwięcej miejsc pracy dla lokalnej społeczności oferują: Fabryka Papieru S.A. Myszków, Myszkowska Fabryka Naczyń Emaliowanych „Światowit”, Sokpol czy Jurajska. Wielu mieszkańców Myszkowa i okolic zatrudnionych jest także w handlu, usługach oraz rolnictwie Praca Myszków.

Dodaj komentarz