Menu

Najczęściej występujące wypadki przy pracy w województwie śląskim

0 Comments


Niegdyś praca w województwie śląskim kojarzyła się głównie z górnictwem, a ewentualne wypadki przy pracy miały miejsce głównie w kopalniach. Dziś Śląsk nieco się przebranżawia, działających kopalni jest coraz mniej, a proces wydobycia został na tyle usprawniony, że wypadki zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Obecnie szpitale notują najwięcej przypadków wypadków w pracy na budowach oraz halach fabrycznych.

Ryzykowne miejsca pracy w województwie śląskim

Województwo śląskie cieszy się dobrymi opiniami jeśli chodzi o wyposażenie zakładów produkcyjnych. Nowoczesne technologie powoli wypierają konieczność wykonywania ciężkiej, fizycznej pracy w halach fabrycznych. Jednak wraz z nowoczesnymi maszynami, pojawiło się kolejne zagrożenie – nieumiejętność ich obsługi, często jest tragiczne w skutkach dla operatorów.

Wypadki przy pracy wynikają obecnie albo z  nieumiejętnego obsługiwania maszyny na skutek niewłaściwego przeszkolenia, nietrzeźwości pracownika lub niesprawnych i źle zakonserwowanych maszyn. Wydaje się, że ta sytuacja powtarza się przez lata. Nadal brawura pracowników i ich nie do końca poważne traktowanie obowiązków zawodowych dotyczących przestrzegania zasad bezpieczeństwa, bywa tragiczne w skutkach.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *