title

Najszybciej rozwijające się branże w województwie śląskim

 
12 sie 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
rynek pracy

W 2017 roku, po raz kolejny została przyznana nagroda Diamenty Forbesa. Jest ona przyznawana najszybciej rozwijającym się firmom. Przedsiębiorstwa pochodzące z województwa śląskiego, również zostały nagrodzone w tym plebiscycie.

Handel i budowlanka

Najszybciej rozwijającą się firmą została spółka, zajmująca się dystrybucją i produkcją odzieży sportowej. Na kolejnych miejscach znalazły się przedsiębiorstwa m. in. z branży budowlanej. To interesujące, ponieważ często powtarzanym mitem jest pojmowanie branży informatycznej jako najlepiej prosperującej. Tego typu zestawienia często powodują, że wielu osobom otwierają się oczy na dość istotne sprawy, związane z kierunkami rozwoju gospodarki w kraju.

Dużym zaskoczeniem jest pierwsze miejsce dla przedsiębiorstwa handlowego, gdy wiele osób wokół narzeka na wciąż rosnące ceny, które potrafią przytłoczyć nieco swoim tempem wzrostu. Jak widać inwestycja w spółki handlowe wciąż jest bardzo opłacalna, nawet wówczas, gdy zajmują się one handlem związanym ze sportem. W zasadzie ludzie handlowali od zarania dziejów, więc popularność tego typu spółek może być wyznacznikiem rozwoju co do najszybciej rozwijających się branż.

Dodaj komentarz