title

Popularne kierunki studiów w województwie śląskim

 
12 kwi 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - edukacja
studia

Rankingi przeprowadzane w każdym z województw w naszym kraju, pozwalają wyłonić najbardziej popularne w danym regionie kierunki studiów. Czasem otrzymane wyniki są dość oczywiste, czasem wręcz zaskakujące. Przyjrzyjmy się popularnym kierunkom studiów w województwie śląskim.

Pragmatyczne podejście przede wszystkim

Młodzież wybierająca kierunki studiów, wybiera uczelnie pod kątem oferty edukacyjnej najbardziej zbliżonej do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy. Stąd też wyniki sondażu, przeprowadzonego tuż po zakończeniu rekrutacji na śląskie uczelnie. Największą popularnością w województwie cieszą się takie kierunki jak: psychologia, prawo, automatyka i robotyka, finanse i rachunkowość, informatyka, medycyna i stomatologia. Są to kierunki, które kształcą fachowców poszukiwanych nie tylko na lokalnym rynku pracy. Jest to związane z dość dużą świadomością wśród młodych ludzi, którzy coraz częściej deklarują chęć uczynienia ze swojej dziedziny zainteresowań, swojego sposobu na życie.

Podejście młodzieży w województwie śląskim jest niezwykle rozsądne i warto propagować tego typu rozwiązania. Im bardziej wąska specjalizacja na danym kierunku, tym lepiej. Rynek pracy w całym kraju potrzebuje fachowców o konkretnych profilach.

Dodaj komentarz