title

Pracodawcy mają coraz trudniej

 
29 lis 2017, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca śląskie

pracodawcy mają coraz trudniejRynek pracy w województwie śląskim, stał się ostatnio niezwykle trudny dla pracodawców. Pojawiło się mnóstwo przedsiębiorstw, również prywatnych, przez co znacznie zmalała stopa bezrobocia. Jednak pracownicy, stali się jednocześnie niezwykle wymagający.

Pracodawcy poszukujący fachowców w konkretnej dziedzinie, muszą liczyć się z niemałymi utrudnieniami – coraz trudniej o osoby posiadające konkretny fach i dodatkowo kilka lat praktyki w zawodzie, które bez negocjacji stawki zechcą podjąć zatrudnienie. Dla pracownika jest to wymarzona sytuacja, ponieważ ma wybór co do sposobu, płacy oraz ogólnych warunków zatrudnienia. Co jeśli jednak pracodawca sam zmaga się z trudną sytuacją, np. w początkowej fazie rozwoju przedsiębiorstwa?

Sytuacja sprzed kilku lat nieco się odwraca i teraz to firma musi zabiegać o wykwalifikowaną kadrę. Z pewnością napotka niemałe trudności na tej drodze, ponieważ wymagania coraz bardziej świadomych pracowników, stale rosną. Warto jednak postarać się o dodatkowe benefity i opracować atrakcyjny system motywacyjny, aby jak najbardziej zachęcić pracowników do pozostania w firmie, bo tylko to gwarantuje jej przetrwanie na rynku pracy.

Dodaj komentarz