title

Programy aktywizujące bezrobotnych w województwie śląskim

 
02 sie 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
aktywizacja bezrobotnych

Każde z województw w swojej strategii rozwoju zawiera programy aktywizujące bezrobotnych. Nie inaczej jest w przypadku województwa śląskiego. Programy aktywizujące bezrobotnych w województwie śląskim są skierowane głównie na zdobycie nowego doświadczenia zawodowego oraz skupione wokół wsparcia socjalnego dla osób chcących aktywizować się zawodowo.

Prace społeczne i dotacje

Zarówno osoby zarejestrowane w urzędzie pracy jako byli więźniowie, jak i inni bezrobotni, mają szanse uczestniczyć w pracach społecznie użytecznych. Zwłaszcza dla pierwszej grupy jest to wartościowe doświadczenie, które może rokować pozytywnie na dalszą karierę zawodową. Zarobek na takich pracach zwykle jest niewielki, jednak wrażenie, jakie pozostawi po sobie pracownik, jak najbardziej pozytywnie rokuje na dalsze zatrudnienie.

Warto wspomnieć również o dodatku relokacyjnym dla osób, które są gotowe zmienić miejsce zamieszkania, aby znaleźć satysfakcjonującą pracę. Takie osoby są szczególnie cenne dla urzędów pracy. Poza tym często wykorzystywaną opcją jest dotacja na założenie własnej działalności. Podobną opcję mają pracodawcy – w województwie śląskim jest możliwość wzięcia dotacji na utworzenie nowego stanowiska pracy i zatrudnienie osoby skierowanej z Urzędu Pracy.

Dodaj komentarz