title

Racibórz

 
15 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Powiat raciborski, z siedzibą w Raciborze jest najbardziej na zachód wysuniętym powiatem województwa śląskiego. Od centrum stolicy województwa, Katowic, miasto oddalone jest o 60 km w linii prostej w kierunku południowo-zachodnim. Co ciekawe, Racibórz, obok Opola jest jedną ze stolic Górnego Śląska, historyczną siedzibą książąt opolsko-raciborskich.

W lokalnej strukturze zatrudnienia dużą rolę odgrywa raciborski przemysł i handel. Racibórz od wielu lat uznawany jest za silny ośrodek gospodarczy i handlowy, opierający się w znacznej mierze o przemysł maszynowy, chemiczny, meblowy i rolno-spożywczy. Na terenie miasta funkcjonuje ponad 5 tysięcy podmiotów gospodarczych, reprezentujące różne sektory gospodarki i dające zatrudnienie mieszkańcom Raciborza Praca Racibórz. W mieście  zainwestowały takie spółki akcyjne jak RAFAKO, MIESZKO, HENKEL, SGL CARBON POLSKA czy RAMETA. Ponadto, ze względu na częściowo rolniczy charakter powiatu raciborskiego, wielu mieszkańców tego regionu pracuje w rolnictwie i sadownictwie.

Powiat raciborski może pochwalić się niskim poziomem bezrobocia występującym w regionie. Na początku 2013r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła zaledwie 9,2%, czyli o 2,7% mniej niż w województwie.

Dodaj komentarz