title

Ruda Śląska

 
18 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Ruda Śląska jest miastem na prawach powiatu, położonych 18 km od centrum Katowic w kierunku zachodnim. Jest ona jednym z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Powstała z połączenia dwóch miast: Rudy i Nowego Bytomia. Ruda Śląska jest ósmym miastem województwa śląskiego pod względem liczby ludności. Miasto zamieszkałe jest przez blisko 144 tysiące osób i zajmuje powierzchnię 77,6 km2.

Stopa bezrobocia w Rudzie Śląskiej jest niższa niż w całym województwie śląskim o prawie 2%. Na koniec stycznia 2013r. wynosiła ona 10%. Wśród osób bezrobotnych najliczniejsze grupy stanowią przedstawiciele takich zawodów jak: sprzedawcy sklepowi, robotnicy obróbki metali, mechanicy maszyn i urządzeń, pracownicy usług osobistych, pracownicy przetwórstwa spożywczego, robotnicy budowlani oraz średni personel nauk fizycznych, chemicznych i technicznych. Z kolei, najwięcej ofert pracy w Rudzie Śląskiej skierowanych jest do robotników gospodarczych, kierowców samochodów ciężarowych, sprzątaczek biurowych, techników prac biurowych, spawaczy i elektryków Praca Ruda Śląska.

Gospodarka Rudy Śląskiej oparta jest o handel, usługi i przemysł. W celu pobudzenia życia gospodarczego władze miasta wraz z władzami Świętochłowic, powołały wspólnie do istnienia Śląski Park Przemysłowy, który jest najbardziej atrakcyjnym inwestycyjnie rejonem Rudy Śląskiej. Do największych zakładów pracy w mieście należą: Huta Pokój, KWK „Pokój”, KWK „Bielszowice”, KWK „Wujek”  Ruch „Śląsk”, KWK „Halemba”, Elektrownia Halemba, Elektrownia Mikołaj, ZEKON i STAMA.

Dodaj komentarz