Menu

Rynek pracy w województwie śląskim

0 Comments


rynek pracyPraca w województwie śląskim to nie tylko górnictwo i hutnictwo. Chociaż wciąż te ogromne zakłady pracy cieszą się ogromną popularnością, nie sposób nie odnieść wrażenia, że Śląsk się nieco przebranżowił i to na korzyść.

Coraz więcej osób po politechnikach, znajduje pracę w województwie śląskim choćby w charakterze osoby obsługującej kopalniane maszyny. W dobie coraz większej komputeryzacji istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu pracowników i dotyczy to zapewne całej Polski. Umysły ścisłe, z żyłką wynalazcy, również znajdą zatrudnienie w tego typu przedsiębiorstwach – przecież pewne procesy wciąż trzeba usprawniać, nowe maszyny są więc na wagę złota.

Warto również wspomnieć o osobach, które nie posiadają wyższego wykształcenia. W całym kraju, więc również w województwie śląskim, w dalszym ciągu istnieje niemałe zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, którym w zupełności wystarczy niewielkie szkolenie. To daje nadzieję na dalszy spadek bezrobocia w tym wysoko uprzemysłowionym regionie naszego kraju. Oby jak najczęściej dochodziło do sytuacji, gdzie to praca szuka człowieka, a nie odwrotnie.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *