title

Smog w województwie śląskim – jak z tym problemem radzą sobie inne kraje?

 
29 wrz 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
smog

Problem smogu był przez moment dość intensywnie nagłaśniany w mediach, a także szeroko dyskutowany, zwłaszcza przez mieszkańców największych miast naszego kraju. Nagle okazało się, że nie tylko pracownicy w województwach śląskim i małopolskim zdają sobie sprawę z istnienia problemu, ale dotyczy on również innych wysoko rozwiniętych krajów, gdzie już dawno zostały przedsięwzięte działania, mające na celu stopniowe zmniejszanie zagrożenia.

Smog i inne zanieczyszczenia

Niezależnie od ilości zakładów produkcyjnych w okolicy dużych skupisk ludzkich, zachodnie kraje oraz tak zatłoczone miejsca jak Japonia, informują o zanieczyszczeniu powietrza i ewentualnych konsekwencjach i zagrożeniach z tym związanych. Wówczas powszechnie dostępne stają się maski ochronne. U nas wciąż takie zachowanie jest ewenementem i co gorsza, jest ono uznawane za niepotrzebny, kosztowny wybieg.

Powinniśmy nadążać za uprzemysłowionymi krajami, również w kwestiach takich jak dbanie o środowisko naturalne oraz zdrowie mieszkańców. Może to być trudne do wprowadzenia od razu, jednak specjaliści ochrony środowiska informują o dużym problemie już teraz.

TAGI > ,

Dodaj komentarz