title

Sytuacja na rynku pracy w województwie śląskim

 
30 lis 2017, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca na śląsku

sytuacja na rynku pracySytuacja na rynku pracy w województwie śląskim, jest coraz bardziej korzystna dla potencjalnych pracowników. W chwili obecnej najniższą stopą bezrobocia cieszą się miasta: Katowice (stopa bezrobocia na poziomie niewiele wyższym niż 3%), Bielsko – Biała (bezrobocie na poziomie 4%). Najwyższe bezrobocie w chwili obecnej odnotowuje Bytom (około 15%).

Dane te świadczą o ogromnej poprawie, jednak pracodawcy są nieco mniej zadowoleni z wyników. Wartościowy pracownik jest teraz coraz bardziej wymagający i świadomy swoich atutów, przez co coraz trudniej zatrzymać go lub zachęcić do podjęcia pracy w danej firmie.

Średnie miesięczne wynagrodzenie netto w województwie śląskim, to blisko 4000 złotych. Nie znaczy to jednak, że wypłatę na takim poziomie, otrzymują wszyscy. Tak jak w wielu innych województwach, tak i tutaj, przeciętne wynagrodzenie wynosi od 1501 zł do 2000 złotych netto. Niestety, wyniki badań pokazują, że ponad 72% respondentów nie jest do końca zadowolonych ze swoich zarobków. O dziwo, są to zwykle absolwenci studiów wyższych oraz kadry zarządzające.

Każde badania próbujące pokazać średnią zarobków, nie obrazują w pełni sytuacji, jaka faktycznie ma miejsce. Ciężko zatem stwierdzić, która z grup zawodowych ma największe powody do niezadowolenia i czy rzeczywiście tak dużo trzeba, aby sytuacja uległa znacznej poprawie.

Dodaj komentarz