title

Tychy

 
15 mar 2013, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
praca w województwie śląskim

Tychy, miasto na prawach powiatu w województwie śląskim charakteryzuje się jednym z najniższych poziomów bezrobocia w regionie. W styczniu 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach jako bezrobotni zarejestrowanych było 4,9 tysiąca osób czyli zaledwie 7,8% wszystkich zdolnych do podjęcia pracy osób w regionie.

Dobra sytuacja na tyskim rynku pracy wynika z prężnie rozwijającej się gospodarki miasta. Szybki rozwój gospodarczy oraz duża liczba i rozmiar prowadzonych w mieście inwestycji prowadzą do tego, że Tychy znajdują się na 6. miejscu wśród najbogatszych miast Polski.

Tychy położone są w środkowej części województwa, na pograniczu Kotliny Oświęcimskiej i Wyżyny Śląskiej. Od Katowic oddalone są 19 km w kierunku południowym.  Miasto zamieszkałe jest przez 129 tysięcy osób, a jego powierzchnia wynosi 81 km2.

Większość mieszkańców Tych zatrudniona jest w branży przemysłowej, a pracy nie brakuje zwłaszcza dla przedstawicieli przemysłu rolno-spożywczego, piwowarskiego i samochodowego – Praca Tychy. Miasto słynie z browaru – Tyskie Browary Książęce, wchodzącego w skład Kompanii Piwowarskiej S.A. Co ciekawe,  jest to najstarszy nieprzerwanie działający browar w Polsce. Innym dużym zakładem przemysłowym, gwarantującym wiele miejsc pracy są zakłady motoryzacyjne koncernu FIAT , w których produkuje się najwięcej samochodów w Polsce.

Dodaj komentarz