title

Wakacyjna praca na Śląsku

 
21 cze 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
wakacyjna praca na Śląsku

Coraz popularniejszą formą zatrudnienia, stało się przyjmowanie do pracy maturzystów i studentów na okres wakacyjny. Na młodych ludzi czeka nie tylko praca w galeriach handlowych, ale również w korporacjach, gdzie w urlopowym okresie firmy dręczą braki kadrowe. Największe miasta województwa śląskiego czekają na młode osoby, chcące dorobić w czasie wakacji.

Goniec, pracownik biurowy i sprzedawca

Zdarza się, że podjąć wakacyjną pracę mogą również osoby niepełnoletnie. Wówczas potrzebna jest zgoda rodziców. Ponadto osoby poniżej 18 roku życia mają nieco inaczej wyliczany czas pracy. Pracują mniej oraz obowiązują ich nieco inne normy BHP, w zależności od tego, w jakim miejscu pracują. Być może zarobki dla niepełnoletnich osób nie są również porównywalne z poborami osób, które pracują regularnie, nawet na niepełny etat. Ale zawsze to okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, które jest coraz milej widziane w niektórych profesjach. Czy to praca w charakterze gońca, czy pracownika biurowego, czy sprzedawcy – warto się sprawdzić na danym stanowisku.

Nie bójmy się podejmować zatrudnienia w młodym wieku, nawet jeśli nie przyniesie nam ono kolosalnych zysków. Jako rodzice również nie zabraniajmy dzieciom podejmowania pracy, ponieważ każde tego typu doświadczenie to cenna lekcja na przyszłość.

Dodaj komentarz