title

Wzrost gospodarczy województwa śląskiego

 
06 cze 2019, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
wzrost gospodarczy

Mamy do czynienia z niespodziewanym wzrostem gospodarczym. Ekonomiści przewidywali kilkuprocentowy wzrost, tymczasem jest on niemal dwa razy większy. Z czego to wynika?

Skarb Państwa coraz bogatszy

Do Skarbu Państwa trafia obecnie kilka miliardów więcej niż rok temu o tej samej porze. Z czego to wynika? Z coraz większych dochodów firm, które odprowadzają do Skarbu Państwa coraz wyższe podatki.

Powody nieoczekiwanego wzrostu

Eksperci wiedzą, skąd ten gwałtowny wzrost. Wiąże się on z przesunięciem Świąt Wielkanocnych tego roku. Przedsiębiorcy województwa śląskiego jednak dostrzegają również nieco inne powody. Twierdzą oni, że chodzi tu również o planowane zmiany, które wkrótce ma wprowadzić Komisja Europejska.

Zmiany w podatku handlowym dotkną wielu przedsiębiorców. Mają więc oni kilka opcji. Możliwe jest podzielenie firmy na kilka mniejszych przedsiębiorstw, możliwe jest również zredukowanie zatrudnienia. Z drugiej strony cieszą się mali przedsiębiorcy, bo dzięki planowanym zmianom, będą mogli odetchnąć z ulgą, płacąc nieco mniejsze podatki, bardziej adekwatne do ich dochodów.

Równie ważne jest ogólne poprawianie sytuacji gospodarczej innowacyjnymi rozwiązaniami, korzystaniem z programów i różnego rodzaju dotacji. To bardzo ważne, ponieważ odkąd nauczyliśmy się z nich korzystać, o rozwój w każdym sektorze jest znacznie łatwiej.

TAGI >

Dodaj komentarz