title

Zawody zrównoważone w województwie śląskim

 
23 lut 2018, Opublikowano przez Marta w Śląskie - praca
zawody zrównoważone

Rankingi dotyczące rynku pracy, zwykle mówią o zawodach nadwyżkowych i/lub deficytowych. My dziś natomiast przyjrzymy się zawodom zrównoważonym w województwie śląskim. Są to takie grupy zawodowe, co do których ilość wykwalifikowanych pracowników, jest adekwatna do ilości stanowisk pracy.

Kto nie ma problemu z zatrudnieniem w województwie śląskim

Województwo śląskie to nie tylko praca w kopalniach i hutach, co pokazuje lista zawodów zrównoważonych. Znajdują się na niej osoby z bardzo wąską specjalizacją, jak również instruktorzy nauki jazdy, fotografowie, sekretarki i asystenci, instruktorzy rekreacji i sportu oraz opiekunki dziecięce. Również przedstawiciele zawodów artystycznych, tacy jak akustycy i realizatorzy dźwięku, znaleźli zatrudnienie na lokalnym rynku pracy. Oczywiście znalazło się miejsce również dla takich pracowników jak osoby zajmujące się przetwórstwem metali, pracownicy sprzedaży internetowej oraz ratownicy medyczni.

Jak widać, pracę w niemal każdym województwie da się znaleźć pod warunkiem, że wybrane wykształcenie pokrywa się z sytuacją na rynku pracy. To niezwykle pozytywne zjawisko, kiedy lista zawodów zrównoważonych jest o wiele dłuższa, niż ta zawierająca zawody deficytowe oraz nadwyżkowe.

Dodaj komentarz